Běh 17. listopadu Ostrov

Po mosteckém 1/2 maratonu jsem chtěl zkusit něco kratšího a tak jsem se vypravil 11. listopadu na Běh 17. listopadu :-) Netuším, proč se běželo o týden dřív, zřejmě kolize s během v Kadani, který je ařazen do Ligy běžců KV kraje a kde byla tím pádem mnohem vyšší účast. To mi ale nijak zvlášť nevadilo. Horší byla zima, která byla opravdu pronikavá a věštila příchod sněhové nadílky. Ta opravdu druhý den přišla. K zámeckému parku jsem přijel s předstihem, abych se stihl v klidu zaregistrovat a měl jsem v plánu se taky pořádně rozběhat, což jsem prakticky nikdy nedělal. Dal jsem 3 km v pomalém tempu s pár krátkými rovinkami a slušně se zahřál. Na startu jsem byl snad jediný v kraťasech. Celý závod se běží v parku na 3 kola. Trať byla písková, místy velmi mírně zvlněná, tak se běželo celkem fajn, ale poslední třetina po rozšlapané trávě trochu klouzalo. To mi jako obvykle ubíralo síly a jako obvykle moje tempo před cílem upadlo a předběhl mě celkem v pohodě o 15 let starší Bohdan Hofreiter. Celkově jsem obsadil v kategorii mužů a veteránu dohromady 10. místo z 25. Přes malý počet závodníků byl závod kvalitně obsazen, jen pár běžců bylo bez klubové příslušnosti a v odděleném závodě žen běžela také Ivana Sekyrová. Po závodě jsem si ještě 2 km vyklusal.

Záznam závodu Výsledky

Chebská běžecká zima 1

Hned druhý den v neděli jsem měl cestu do Mariánských Lázních pro děti a tak jsem se zastavil v Chebu na prvním závodě 4-dílné zimní série. Výtěžek ze závodu jde postiženým cystickou fibrózou, která narušuje funkci potních žláz a způsobuje vyšší koncentraci solí v potu. Nemoc vážně postihuje trávicí a dýchací systém. Před startem jsem se pozdravil s Láďou Šinkou a Honzou Linhartem, které už jsem na několika závodech v okolí chebska potkal. Startovalo se za lávkou pod hradem, obě trasy (2 a 1 kolo) dohromady. Bylo tedy poněkud těsno. Stál jsem vpředu a vyběhl volněji, proto se kolem mě valil dav lidí, ale nenechal jsem se rozhodit a běžel svoje tempo. Na trati, která je částečně shodná s Valdštejnovou pětkou či desítkou, je pouze jedno výraznější stoupání pod hrází a jinak se na asfaltu dalo běžet vcelku rychle. Zvlášť na seběhu z hráze. Za mnou i přede mnou byl 50-vteřinový odstup, tak jsem se mohl soustředit jen na sebe. Tady mi před cílem ještě nějaké síly zbyly a v závěru jsem dokázal ještě zrychlit. Kéž by tomu tak bylo vždy. Tempo 4:00/km je obstojné, přece jen by se to chtělo dostat aspoň na 3:50. Před závodem jsem se rozklusal na atletické dráze (2 km) a po závodě jsem si oběhl ještě jedno závodní kolo až k zaparkovanému autu nedaleko stadionu. Po závodě přišla bohatá sněhová nadílka :-)