Hned den po Komorní Hůrce jsem se vydal na další závod Živého Sokolovska. Už podle názvu a profilu trasy jsem čekal náročný závod, ale že to bude až tak drsné, jsem nepředpokládal.

--

Vyrazili jsme autem s Honzou Linhartem a jeho mamkou, která nám dělala doprovod. Na start se postavil i zcela jasný favorit Pavel Procházka, který nenechal nikoho na pochybách a něco málo přes 8 kilometrů dlouhou trať zvládl za 34 minut, o 4 minuty rychleji než druhý v cíli. Za konkurenci jsem považoval Honzu a Tomáše Mandzáka. Hned po startu se vybíhal krátký kopeček, kde měli ještě všichni spoustu sil. Následoval prudký sešup dolů po asfaltce. Tempo jsem nasadil vysoké, abych se držel čela, takže 1. kilometr za 3:49 byl nakonec vzhledem k těm dalším solidně přepálený. Z asfaltky nás následně trať vedla vysokou trávou a terénem do přírody. Po rovině to jakž takž šlo, ale jakmile se začlo stoupat, byl jsem vyřízený. Veškeré ambice na umístění vzaly za své a já se snažil aspoň běžet, což se ne vždy povedlo. Už před závodem jsem věděl, že v závěru se běží do kopce. Tam už jsem z větší části šel. Celkové tempo přes 5 minut na kilometr je ostuda. Tohle prostě není můj šálek kávy. Za Pavlem nakonec doběhl 2. Tomáš, který by měl svůj talent podpořit pravidelným tréninkem. Potenciál tam určitě je. Na Honzu zbyla nakonec brambora, když se před něj dostal ještě mně neznámý David Langer.