Počtvrté ve Varech, ale tentokrát v nové roli ve štafetě s předsedou Vénou opět samozřejmě v dresu Nové Role:-) 2x odloženého startu jsme se nakonec přece jen dočkali. Přišlo mi to vhod, protože lépe než před 4 lety bych stejně neběžel a navíc mě za 14 dní čeká celý 1/2 maraton v ČB. Realisticky jsem si stanovil čas pod 42 minut, přestože jsem v tréninku tohle tempo nedokázal udržet ani 5 km. Ale už mám odzkoušeno, že v závodech Runczechu se dokážu přinutit běžet rychleji.

Jako rozcvičku jsem si poprvé s Alexem zaběhl DM Rodinný běh. První kilometr na pohodu, protože se vzhledem k davu před námi moc běžet nedalo a tak jsme jen tak klusali. Druhý už jsme trochu přidali na 4:30/km a třetí vystupňovali na 4:11/km, shodou okolností mé cílové tempo na hlavní závod. Pro 1. placku jsme si tedy doběhli za 13:34. Pěkná rozcvička :-) Protože do startu zbývaly téměř 2 hodiny, relaxoval jsem s rodinou ve Smetanových sadech, kde jsem potkal Pavla Maršíka i Michala Báťu a další známé tváře. Trochu mi dělalo starosti, jak se dostanu do koridoru A, když mám na čísle D, ale nakonec se nejednalo o žádný problém a prošel jsem v pohodě. Dostal jsem se pár metrů od startovní čáry a těšil se na startovní výstřel.

---

Hlavně nepřepálit. První dva kilometry jsem si kontroloval tempo na hodinkách, ale pak jsem, nevím proč, už nekoukal a metu 5 km jsem míjel v čase okolo 20:30. Krize na mě přišla po výběhu z tunelu na kopečku, který se sbíhá před cílovou rovinkou. Když tam chodím okolo, ani to jako stoupání nevypadá, ale při závodu mě to rozhodí vždy. Nějak jsem se z toho dokázal oklepat, ale ztratil jsem kontakt s okolními běžci. Na hlavní silnici od Tržnice jsem tak vbíhal úplně osamocen, skupinka asi 20 metrů přede mnou. Bylo mi jasné, že když se do ní nedostanu, bude to sakra těžké a tak jsem trochu přidal a u finančáku se mi jí povedlo docvaknout. Byl jsem moc rád, že nemám před sebou celých 21,1 km a doklepal jsem to na předávku v plánovaném čase těsně pod 42 minut. Počkal jsem na Aleše, který předával Bridget a došli jsme spolu do cíle, kde jsme čekali na naše parťáky. Véna doběhl v cílovém čase 1:28:11 a Alešovi s Bridget se taky povedlo obsadit místo v TOP 10!

Věděl jsem při předávce, že před námi je jen 1 štafeta - sourozenecké duo Dubjakových. Katka mě předběhla po 3. km a předávala 30 vteřin přede mnou. Vénovi se podařilo Ondřeje předběhnout, ale nakonec z toho bylo "jen" 3. místo. O ostatních dvou štafetách jsem díky tomu, že nejspíš neměli na zádech označení, nevěděl. To ale nevadí, protože postavit se na bednu v závodě od Runczechu je úžasný pocit!

--

Záznam závodu Výsledky

Add comment


Security code
Refresh