Po pražském osobáku na 10 km jsem se do Ústí těšil, protože jsem počítal i s vylepšením času na 1/2 maraton. Přesto jsem se držel relativně při zemi a spokojil bych se s časem pod 1:25. Dream time jsem pak měl nastaven pod 1:24.

V loňském roce se mi závod moc líbil, těšil jsem se tedy, že zažiji něco podobného. Opět jsem se vydal na sever vlakem, což je asi nejpohodlnější způsob dopravy, protože se vystupuje v bezprostřední blízkosti Expa a celého zázemí. Zpoždění se pohybovalo v řádu minut, číslo jsem tedy stihnul vyzvednout bez problémů a pak jsem zamířil do OC Forum, kde jsem poobědval se Štefanem, který v Ústí bydlí, ale bohužel se kvůli pracovnímu vytížení nemohl také zúčastnit.

-
Čas do závodu jsem si krátil sledováním DM rodinného běhu a poleháváním před Kulturním domem, kde se nachází Expo. S dostatečným předstihem jsem se převlékl, uložil věci do úschovny v zázemí a rozběhal se. Ve startovním koridoru jsme se pozdravili s Petrem Hurdichem, který letos absolvoval celou sérii závodů RunCzech.

Plánoval jsem začít v tempu kolem 4:00/km, možná i o něco pomaleji, ale tempo 3:50 mi díky závodní atmosféře připadalo snadné. Druhý kilometr, především díky seběhu před mostem, jakbysmet. Pak už jsem raději hodinky přestal sledovat a běžel podle podle pocitu a běžců okolo. Kontroloval jsem pouze mezičasy u jednotlivých kilometrovníků. Metu 10 km jsem proběhl v dostatečném náskoku a pouze 30 vteřin od osobáku. Také jsem se poprvé napil a jako vždy mě to asi rozhodilo. Do té doby se mi běželo komfortně, ale v chemičce na mě začala přicházet krize. To mohlo také být způsobeno tím, že nebylo s kým běžet. Ale tempo se mi dařilo držet i nadále. Po dalším přeběhu mostu jsem se chytil jiného běžce na 21 km a také štafetáře, se kterými jsem vydržel prakticky až do konce a hodně mi běh ve skupince pomohl. V pohodě jsme tak sbírali odpadlíky. Přibližně na 18. km jsme doběhli také Petra, který ale naštěstí našel dost sil, aby se nás chytil a dokonce dokončil o pár vteřin přede mnou. Oba jsme si tak vylepšili osobáky! Závěr jsem běžel opravdu na krev a nebýt běžců okolo, těžko by se hledala motivace držet tempo. S výsledným časem pod 1:24 jsem opravdu velmi spokojen. Ústí opět splnilo má očekávání :-)

--

Po závodě jsem pokračoval vlakem do Prahy, kde jsme v následujících 2 dnech točili scény do filmu o Emilu Zátopkovi.

Záznam závodu Výsledky

Add comment


Security code
Refresh