Stejně jako minulý rok i letos jsem se s potěšením zúčastnil Porcelánového běhu v Nové Roli, který pořádá náš skvělý tým ve spolupráci s místním Domem dětí a mládeže.

Tentokrát jsem se přidal ke skupině dobrovolníků, která se už v pátek vydala značit trať a měl jsem si tak možnost prohlédnout, v jakém je stavu. Oproti minulému roku se mi zdála o něco méně bahnitá, ale možná to byl jen můj dojem. Bohužel jsme tento rok zaznamenali nižší účast než v loňském ročníku, protože se zároveň konal nedaleký Nejdecký kros. To poznamenalo zejména dětské kategorie, kde se účastnilo pouhých 12 běžců.

--

Týden před maratonem jsem sice měl původně v plánu jen tak volně pobíhat, ale když jdu na závod, snažím se běžet naplno. Bohužel terénní krosy mi vyhovují ze všeho nejméně, ale minimálně jsem měl v plánu překonat loňský čas. Trochu jsem si to neplánovaně ztížil pátečním 16-kilometrovým tempovým během. Začátek jsem rozběhl volně, přesto mě překvapilo, když jsem na 2. kilometru byl o 11 vteřin pomaleji než vloni. Na kopci jsem ztrácel dokonce už 1/2 minuty, ale zřejmě jsem zvolil správnou taktiku, protože druhá polovina byla výrazně rychlejší. Před zahrádkami jsem doběhl Radka, kterému to tentokrát nesedlo. Tomáše Langa, kterého jsem minule předběhl ve finiši jsem viděl před sebou, ale příliš daleko, než abych měl chuť přidat. S čím mohu být spokojený je to, že jsem (těsně) předstihl ženskou vítězku Ulrike Schwalbe. Sice by mi ani letošní čas nestačil na její loňský výkon, ale aspoň malá útěcha to je :-)

Hlava už byla nastavena na královskou distanci v Třeboni. V příštím roce bych chtěl absolvovat určitě více krosových závodů, abych získal sílu, kterou bych mohl následně přetavit v rychlost na silnici.

Záznam závodu Výsledky

Add comment


Security code
Refresh