15 dní po ostrovském Běhu 17. listopadu a týdenním tréninku (týden po Ostrově jsem odpočíval s nataženým lýtkem) jsem se vydal na závod ZBP do Kadaně. Nalákal mě tam Míra Šipka, který přibral do auta také Radka Sedněva. Takovou vybranou společnost jsem si nemohl nechat ujít. Měl s námi jet i další rychlonožka Pavel Čekan, ale asi znervózněl z mírného zpoždění a vydal se na závod po vlastní ose.

Čendovy závody jsou pověstné svou náročností, ale Rašovická lávka se běží z drtivé většiny po asfaltu. Věděl jsem, že to není úplná rovina, ale přesný profil jsem neznal. Vyrazil jsem tedy někde z prostředka a tempem těsně pod 5:00/km. Považoval jsem to za optimální tempo, ale klidně jsem mohl vystartovat ještě zadrženěji. Po přeběhu mostu přes Ohři jsme začali stoupat do kopců a to už jsem věděl, že to nebude jen tak. Chůze byla místy nezbytná. Čas jsem naháněl seběhy z kopce, kde jsem nabíral síly na další stoupání.

--

Trať byla pokryta sněhovým popraškem, což se ale i v silničkách dalo v pohodě zvládnout. Ke konci jsem už pociťoval bolest v levém kotníku, patrně proto, že jsem šetřil levé lýtko a stehno. Přesto jsem dokázal nasadit v cílové rovince tempo ke 4:00/km, které je pro mě v současné formě velmi rychlé. Po doběhu jsem si ještě vyklusal, což zpětne hodnotím jako chybu. Kotníku to zrovna nepřidalo. Závod byl fajn, ale vzhledem k současné úrovni mojí fyzičky jsem na něj nebyl zcela připraven. Je na čase zapracovat na kondici, aby má příští závodní účast byla konkurenceschopnější.

Záznam závodu Výsledky

--

 

Add comment


Security code
Refresh